Kredyt samochodowy

Jaki dobry kredyt na samochód wybrać?

   Zakup auta nie koniecznie trzeba uzależniać od zgromadzenia większej sumy pieniędzy, płatności można łatwo rozłożyć na raty w dłuższym okresie, wykorzystując korzystny kredyt samochodowy na nowe lub używane auto.

   Szukając kredytu samochodowego, możemy przeglądnąć ofertę banków powiązanych z konkretnymi markami pojazdów mamy tu na myśli ToyotęVolkswagena lub Fiata. Inne banki, które między innymi oferują w swojej ofercie kredyty samochodowe to Santander Consumer BankmBankBGŻ BNP ParibasGetin Bank. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sfinansować zakup auta zwykłym kredytem gotówkowym.

Zwykły kredyt samochodowy

   Zbliżony do standardowego kredytu bankowego, spłacamy miesięczne raty. Możemy otrzymać od banku 100% wartości auta lub nawet wyższą kwotę. Pieniądze przelewane są bezpośrednio na konto sprzedawcy, czyli dilera w przypadku nowego auta lub do komisu jeśli kupujemy auto używane.

Raty kredytu mogą być rozłożone na kilka lat. Obowiązuje jednak ograniczenie w przypadku aut używanych – wiek auta + okres spłaty nie może przekroczyć przykładowo 15 lat – wartość zależy od banku. Tego typu kredyt można spłacić wcześniej jeśli akurat będziemy mieć więcej pieniędzy.

Kredyt 50/50

   Nowy samochód możemy kupić, wpłacając dwie nieoprocentowane raty. Po wpłacie pierwszej raty 50% wartości auta dostajemy kluczyki. Po roku wpłacamy pozostałe 50% wartości auta. Raty nie są oprocentowane, ale trzeba opłacić prowizję za udzielenie kredytu. Dodatkowym kosztem jest również obowiązkowe ubezpieczenie. Ten rodzaj kredytu jest dość popularny w Polsce, często pojawia się w reklamach w formach 20/8050/50 lub 4 × 25 plusem jest uproszczona forma przyznawania bez nadmiernej liczby formalności. Warto wspomnieć, że jest możliwość rozłożenia ostatniej wpłaty na raty.

Kredyt z ratą balonową

   Kredyt balonowy jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają lepszą sytuację finansową i planują co kilka lat wymieniać samochód na nowy. Kredyt udzielany jest na około 5 lat. Możemy wyróżnić trzy etapy spłaty kredytu balonowego:

kredyt balonowy pierwsza wpłata

1. Pierwsza wpłata własna około 20% wartości auta (po tej wpłacie dostajemy już kluczyki do auta).

kredyt balonowy druga wpłata

2. Spłata 50- 60% wartości auta w niskich ratach miesięcznych przez kilka lat.

Kredyt balonowy trzecia wpłata

3. Rata balonowa ostatnia największa wpłata od 10% do 20% wartości auta. 

   Kiedy nadejdzie czas spłaty ostatniej raty balonowej mamy do wyboru trzy możliwości:

  • Jednorazowa spłata całej ostatniej raty,
  • Rozłożenie raty balonowej na mniejsze raty spłacane co miesiąc,
  • Oddajemy dealerowi nasze auto po cenie rynkowej i podpisujemy kolejną umowę kredytową na nowy samochód.

Na jakie elementy musimy zwrócić uwagę, kiedy wybieramy kredyt na samochód?

  • Czy bez konsekwencji finansowych, można wcześniej spłacić całość albo cześć posiadanego kredytu,
  • Jakie są dokładne warunki przyznawania kredytu osobom fizycznym lub firmom, wymaganie oświadczenia o dochodach albo zaświadczeń z US oraz ZUS,
  • Jak duże jest oprocentowanie wybranego kredytu, należy pamiętać, że przeważnie kredyt na kupno używanego samochodu jest około 3% wyższy,
  • Przy zakupie na kredyt używanego auta, wiek pojazdu decyduje o maksymalnej długości spłaty kredytu, ponieważ wiek auta i czas spłaty rat nie mogą przekraczać np. 15 albo 20 lat w różnych bankach,
  • Czy bank dostarcza dobry pakiet ubezpieczeń (ubezpieczenia autocasco do kredytu samochodowego jest wymagane obowiązkowo),
  • Podczas wyboru kredytu można wybrać dowolny bank lub powiązany z marką naszego pojazdu np. Toyota Bank albo Volkswagen Bank.

Oferta kredytów samochodowych:

   Zapraszamy, do zapoznania się z ofertą kredytów na auta. Kredyt na samochód otrzymamy szybko przez internet, w tym celu wystarczy wypełnić jeden z poniższych wniosków:

A może leasing?

   Warto również rozpatrzyć możliwość wzięcia samochodu w leasing. Najkorzystniejszą formą leasingu jest leasing na firmę, ale również osoby fizyczne mogą w ten sposób zapewnić sobie środki na zakup auta (tzw. leasing konsumencki).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj