Kredyt gotówkowy ranking, kalkulator

Lista wybranych ofert kredytów gotówkowych

Co to jest kredyt gotówkowy?

Kredyty gotówkowe można uzyskać bardzo szybko na dowolnie wybrany cel. W umowie bank określa termin spłaty oraz liczbę rat. Maksymalna wielkość kredytu uzależniona jest głównie od wysokości dochodów. Szybkość udzielania, mała ilość formalności oraz brak zabezpieczeń przy kredycie gotówkowym powodują, że stał się dogodnym rodzajem pożyczki w nagłych sytuacjach.

 Niezależnie od wysokości zarobków zawsze mogą pojawić się niezaplanowane wydatki przekraczające możliwości budżetu domowego. W takiej sytuacji powinniśmy rozważyć możliwość uruchomienia kredytu gotówkowego dostępnego w większości polskich banków.

Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia dużo bezpieczniejszy oraz korzystniejszy od popularnych pożyczek pozabankowych.

Zalety kredytu gotówkowego

 • Przyznawany jest na dużo korzystniejszych warunkach niż popularne chwilówki,
 • Dobry kredyt gotówkowy zapewni swobodę finansową na wakacjach, przed świętami, podczas remontu lub w innych nagłych przypadkach,
 • Kredyt gotówkowy ze względu na korzystne warunki i szybki termin wypłaty gotówki, staje się często alternatywą dla kredytu samochodowego lub kredytu na remont i wykończenie domu, lub mieszkania.

Wady kredytu gotówkowego

 • Po pierwsze nie należy zapominać, że jest to kredyt, czyli zobowiązanie, które będzie generowało dodatkowe miesięczne koszty przez cały okres kredytowania,
 • Oprocentowanie jest niższe niż w przypadku chwilówek, ale większe niż przy kredytach hipotecznych,
 • Produkt niedostępny dla osób bez zdolności kredytowej.

Jak znaleźć najtańszy, dobry kredyt gotówkowy?

Jedno z najbardziej popularnych pytań – Jak znaleźć najlepszy kredyt? Niestety odpowiedź nie jest taka prosta, ponieważ każdy z nas ma inną sytuację finansową oraz oczekiwania.

Na rynku jest bardzo dużo kredytów oraz pożyczek gotówkowych. Ze względu na dużą konkurencję banki prześcigają się w metodach promocji swoich produktów.

Dla zwykłego konsumenta sytuacja, w której jest bombardowany setkami informacji, cyferek, promocji może być bardzo kłopotliwa. Zwyczajnie ciężko ocenić, który produkt będzie dla nas najkorzystniejszy.

Najlepszym sposobem na znalezienie najtańszego, dobrego i bezpiecznego kredytu gotówkowego jest samodzielne porównanie ofert dostępnych na rynku. Zalecamy porównanie różnych ofert kredytów wraz ze wszystkimi kosztami i opłatami, które są z nim związane. Należy zwrócić uwagę na oprocentowanie, okres spłaty oraz wymagania, jakie muszą spełnić kredytobiorcy. Wszystkie te informacje pozwolą znaleźć najtańszy, dobry kredyt gotówkowy.

Jest to jeden z powodów, dlaczego warto przeanalizować nasze porównanie kredytów. Zestawienie w tabeli najczęściej udzielanych przez banki kredytów z określeniem ich wielkości, kosztów oraz okresu kredytowania sprawia, że szybko znajdą Państwo przynajmniej kilka ofert, nad którymi należy się zastanowić.

Wybrany produkt można błyskawicznie zamówić online bez dodatkowych prowizji oraz opłat. Wystarczy wypełnić jeden z internetowych wniosków.

Dlaczego warto zwrócić szczególną uwagę na RRSO

Przede wszystkim tak jak w przypadku innych kredytów na początku należy zestawić oferty pod kątem wielkości RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania.

Jest to bardzo ważny wskaźnik, ponieważ uwzględnia wszystkie koszty związane z kredytem. Umożliwia miarodajne porównanie ofert kredytów różnych instytucji. Przykładowo oprócz rocznego oprocentowania uwzględnione są między innymi koszty ubezpieczenia oraz opłaty za przyznanie kredytu.

W naszym porównaniu wskaźnik ten jest na pierwszym miejscu w tabeli i wyraźnie widać, który kredyt gotówkowy ma aktualnie najkorzystniejsze RRSO.

Dokładnie czytaj umowę i wyłapuj „haczyki”

Rzecz wydawałoby się oczywista, zawsze czytaj dokładnie umowę i zwracaj uwagę na potencjalne pułapki. Nigdy nie obawiaj się poprosić o wytłumaczenie niejasnych zapisów.

W dzisiejszych czasach jesteśmy przyzwyczajeni do prostego przekazu treści w formie filmów i obrazów. Dlatego analiza długiej umowy kredytowej napisanej jednolitą czcionką może okazać się nie lada wyzwaniem 🙂

Decyzja kredytowa jest zobowiązaniem na lata, dlatego radzimy, zarezerwuj sobie wolny czas, siądź spokojnie i czytaj ze zrozumieniem.

Dokładnie analizując umowę, może się okazać, że na pierwszy rzut oka świetny kredyt ma takie obwarowania, na które nie możemy się zgodzić. Przykładowo:

 • Oprocentowanie kredytu jest bardzo niskie, ale okazuje się, że wysoka prowizja niweluje tę korzyść,
 • Oprocentowanie kredytu będzie niskie pod warunkiem, że otworzymy konto w danym banku i co miesiąc regularnie wpłacimy konkretną sumę. Kolejny częsty wymóg to karta płatnicza, za pomocą której należy wykonać transakcje na konkretną kwotę co miesiąc,
 • Następny wybieg to obowiązkowe ubezpieczenie kredytu, a jego comiesięczny często sztucznie zawyżony koszt sprawia, że z pozoru dobry kredyt przestaje być aż tak opłacalny,
 • Może się również okazać, że reklamowany super kredyt gotówkowy jest przeznaczony dla określonej grupy kredytobiorców o wysokich zarobkach, dobrej historii kredytowej i odpowiednim wieku. Jeśli nie pasujemy do tej grupy, pożyczanie nam pieniędzy jest dla banku bardziej ryzykowne i dostaniemy gorsze warunki kredytu.

kredyt gotówkowy haczyki

Czytając umowę, należy zwracać uwagę na wszelkie zapisy dotyczące dodatkowych warunków, których niespełnienie może skutkować utratą promocyjnego oprocentowania lub naliczenie dodatkowych opłat.

Okołokredytowe opłaty

Oglądając reklamy kredytów w telewizji, najczęściej widzimy, jak banki chwalą się niskim oprocentowaniem. Duża cyferka na pół ekranu telewizora ma symbolizować, jak bardzo dany kredyt jest korzystny.

Można pomyśleć super, w końcu dostanę wymarzony tani kredyt z niskim oprocentowaniem. Niestety tak to nie działa, bank musi zawsze zarobić, pożyczając nam pieniądze.

Jeśli dostaniemy niskie oprocentowanie, możemy być prawie pewni, że bank zrekompensuje sobie to prowizją za przydzielenie kredytu lub opłatą przygotowawczą.

Nagle okaże się, że do naszego wspaniałego kredytu wymagane są dodatkowe produkty finansowe generujące koszty, takie jak konto bankowe, karta kredytowa, ubezpieczenie.

Jak wspominaliśmy wcześniej, ofertę należy rozpatrywać całościowo, najlepiej zaczynając od porównania wskaźników RRSO – o ich istotnej roli pisaliśmy wcześniej.

Raty równe lub malejące

Wybierając kredyt, należy podjąć decyzję czy chcemy spłacać raty równe lub malejące. Niewątpliwie będzie to miało wpływ na całkowity koszt kredytu. Jeśli nie wiesz jaką opcję wybrać oraz jaka jest różnica między ratami równymi czy malejącymi, proszę skorzystać z symulacji rat kredytu w opcji rat równych lub malejących. Na tym konkretnym przykładzie widać, jakie są różnice w kosztach i rozkładzie rat w poszczególnych miesiącach.

Kto i jak może otrzymać kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy na dowód

Często jako stali klienci banku dostajemy propozycję kredytu na uproszczonych zasadach. Przeważnie nie są to duże kwoty. Taki kredyt bez zaświadczeń jest bardzo wygodny, ponieważ wystarczy potwierdzić tożsamość, złożyć oświadczenie o dochodach i określić jakie wydatki ponosimy miesięcznie.

Kredyt gotówkowy dla bezrobotnych

Okazuje się, że jest to możliwe, osoby niezatrudnione bez umowy o pracę mogą ubiegać się o kredyt. Warunkiem jest otrzymywanie stałego wynagrodzenia przykładowo z najmu. Mogą to być osoby, które czerpią zysk z wynajmowania mieszkań lub blogerzy wynajmujący powierzchnię na stronie internetowej na cele reklamowe.

Kredyt gotówkowy dla emerytów

Emeryci mogą starać się o kredyt, jednak największym ograniczeniem będzie krótki termin spłaty zobowiązania. Im starszy kredytobiorca, tym krótszy termin spłaty kredytu. Emeryci muszą wykazać stały dochód, czyli przykładowo zaświadczenie o otrzymywaniu emerytury.

Kredyt gotówkowy na PIT

Jest to bardzo ciekawe i wygodne rozwiązanie dostępne w okresie składania rocznych deklaracji. Wystarczy pokazać PIT 11 i dowód tożsamości. Jeśli bank uzna, że możemy otrzymać kredyt, zaoszczędzimy dużo czasu, nie musząc kompletować dodatkowych dokumentów, zaświadczeń.

Preferencyjne kredyty dla wybranych grup zawodowych

Jest kilka grup zawodowych cieszących się szczególnym zaufaniem. Do tych grup możemy zaliczyć lekarzy, prawników, architektów, pracowników służb mundurowych. Mogą oni liczyć na większą przychylność banku a w związku z tym na niższe oprocentowanie lub mniejszą prowizję.

Kredyt gotówkowy dla rolników

Rolnicy ze względu na specyfikę swojej pracy starając się o kredyt, muszą przedstawić informacje o swoim gospodarstwie. Przy ocenie zdolności kredytowej pod uwagę brane są rachunki za sprzedane produkty oraz wszelkie dopłaty do ziemi.

Dyskusja

Zapraszamy do rozmowy, które kredyty Państwo polecają, które sprawiają problem?

11 KOMENTARZE

 1. Pożyczki i kredyty gotówkowe z RRSO poniżej 8% w dniu 23.06.2021 oferują:
  – Kasa Stefczyka
  – ING
  – Credit Agricole
  – PKO

 2. Na dzień 18.02.2021 bez zmian w Top3 RRSO.

  Mbank symbolicznie obniżył RRSO swojego kredytu gotówkowego.
  ING obniżył RRSO swojej pożyczki gotówkowej aż o 7,35%, głównie związane jest to z brakiem prowizji w tym miesiącu.

 3. Aktualizacja ranking kredytów gotówkowych na dzień 11.11.2020:

  1 miejsce Kasa Stefczyka RRSO 6,23%
  2 miejsce Credit Agricole bank RRSO 7,45%
  3 miejsce Citi Handlowy RRSO 9,65%

  Alior Bank – trochę wzrosło RRSO i znacznie spadła kwota, którą można pożyczyć,
  Credit Agricole – bardzo spadło RRSO w związku ze zlikwidowaniem dodatkowej opłaty za ubezpieczenie. Bank wskoczył na drugie miejsce to rankingu TOP3 RRSO.

 4. Aktualizacja kalkulatora kredytów gotówkowych 14.10.2020:

  RRSO MBanku urosło o około 2% do dość dużej wartości 19,28% zmniejsza to opłacalność tego kredytu,

  Oferta T-Mobile wypada z rankingu, marka łączy się z Alior Bankiem i właśnie tam można szukać nowych kredytów,

  Credit Agricole duży wzrost RRSO o około 4,5%, głównie za sprawą ubezpieczenia, które doszło do kredytu gotówkowego, niestety przez to oferta banku wypada z naszego TOP 3 na czwartą pozycję.

 5. Na dzień 23.08.2020 nie ma zmian w czołówce na pierwszych miejscach kredyty gotówkowe Kasa Stefczyka, Credit Agricole oraz Citi Handlowy.

  Bardzo duży wzrost RRSO w Getin Banku prawie o 7%, przez co kredyt w wysokości około 32 000 zł będzie kosztował nas więcej o prawie 7 000 zł w stosunku do poprzedniego miesiąca (głównie koszt ubezpieczenia).

 6. Porównanie kredytów gotówkowych z dnia 10.05.2020 TOP 3 RRSO.

  1 miejsce Kasa Stefczyka RRSO 6,23% przy kwocie kredytu 47 880 zł
  2 miejsce Credit Agricole RRSO 8,31% przy kwocie kredytu 16 700 zł
  3 miejsce Citi Handlowy RRSO 9,99% przy kwocie kredytu 28 000,00 zł

 7. Aktualny ranking kredytów gotówkowych z dnia 22.04.2020 TOP 3.

  1 miejsce Kasa Stefczyka RRSO 6,23%
  2 miejsce Credit Agricole RRSO 8,31%
  3 miejsce Bank Pocztowy RRSO 8,31%

  Jak widać Credit Agricole znacznie poprawił ofertę kredytów gotówkowych i w tym miesiącu wskoczył do top3.

 8. Uaktualnienie rankingu kredytów gotówkowych z dnia 01.03.2020 bez zmian w TOP3.

  1 miejsce Kasa Stefczyka RRSO 6,23%
  2 miejsce Millennium bank RRSO 7,68%
  3 miejsce Bank Pocztowy RRSO 9,30%
  Warto zwrócić uwagę na mocne miejsce czwarte City Handlowy z RRSO 9,34%

 9. W rankingu TOP3 z dnia 2020-01-24 kolejne przetasowanie tym razem ING wypada z trzeciego miejsca. Na tą pozycję wskakuje Bank Pocztowy ze swoim kredytem gotówkowym. Aktualne pozycje wyglądają następująco:

  1 miejsce Kasa Stefczyka RRSO 6,23%
  2 miejsce Millennium bank RRSO 7,68%
  3 miejsce Bank Pocztowy RRSO 9,30%

  Co ciekawe ING BANK ŚLĄSKI po zdobyciu złotego bankiera w 2019 roku podniósł RRSO kredytu gotówkowego o 10% i wylądował na końcu naszego zestawienia.

 10. Ja mam kredyt gotówkowy w mBanku dotychczas sądziłem, że jest to dobra oferta. Teraz jak widzę w zestawieniu z innymi bankami RRSO mBanku nie jest aż tak korzystne :/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj