Ubezpieczenie samochodu

Przegląd obowiązkowych i dodatkowych ubezpieczeń aut…

Dobre ubezpieczenie auta

   Ubezpieczenia komunikacyjne stanowią zabezpieczenie przed zdarzeniami, które mogą się przydarzyć na drogach podczas jazdy pojazdem oraz w czasie kiedy auto stoi na parkingu.

Ubezpieczenie OC czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej chroni nas przed obciążeniami finansowymi związanymi ze spowodowaniem szkód osobom trzecim. Zakres ubezpieczenia obejmuje zniszczenia mienia oraz wszelkie ubytki na zdrowiu osób biorących udział w wypadku.

Ubezpieczenie AC nieobowiązkowe ubezpieczenie autocasco zapewnia zwrot kosztów w przypadku kradzieży naszego auta, uszkodzenia przez nieznanego sprawcę, zniszczenia losowe – powódź, pożar, przygniecenie drzewem… Zabezpiecza również przed skutkami stłuczek z naszej winy.

   Ubezpieczenia sprzedawane są w pakietach dzięki czemu możemy liczyć na trochę niższe stawki. Do ubezpieczenia OC i AC często dodawane jest NNW oraz assistance. Pakiet można poszerzyć również o ubezpieczenie mieszkania uzyskując jeszcze większą zniżkę.

Kiedy możemy nie otrzymać ubezpieczenia?

   Jak zawsze przed podpisaniem każdej umowy dotyczy to również ubezpieczeń, warto zwrócić uwagę w jakich sytuacjach nie przysługuje nam odszkodowanie. lub będzie pomniejszone.

  • W czasie, kiedy doszło do zdarzenia mieliśmy nieważny przegląd techniczny auta,
  • Podczas wypadku byliśmy pod wpływem alkoholu,
  • W czasie kradzieży auta pozostawione były w środku dokumenty i kluczyki,
  • Kradzież auta na wschód od Polski może również zakończyć się brakiem odszkodowania,
  • Odszkodowanie będzie mniejsze o połowę, kiedy w czasie wypadku nie mieliśmy zapiętych pasów,
  • Jeśli w czasie wypadku rażąco złamaliśmy przepisy odszkodowanie będzie zmniejszone. Przekroczenie prędkości o 30 kilometrów, wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu, jazda na czerwonym świetle, ignorowanie znaków.

Przegląd ofert:

   Wybrane ubezpieczenie samochodowe można szybko otrzymać przez internet wypełniając jeden z poniższych wniosków. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą ubezpieczeń samochodowych:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.