AIOZ Network konkurencja dla YouTube?

0
2782
Aioz Network
Reklama

Gdzie kupić Aioz?

  • na giełdzie gateio w parach AIOZ/USDT i AIOZ/ETH
  • za pośrednictwem giełdy binance (na giełdzie kupujemy walutę BNB, wysyłamy ją do podpiętej pod Metamask sieci Smart Chain instrukcja. Teraz wystarczy wymienić za pomocą pancakeswap BNB na AIOZ)

Informacje

Aktualne informacje

23.09.2021
AIOZ współpracuje z University of Adelaide. Ta współpraca umożliwia badanie szerokiej gamy odpowiednich rozwiązań Blockchain i AI.
26.08.2021
AIOZ współpracuje z Imperial College London, uniwersytet ma ósme miejsce w rankingach na świecie. Współpraca z Imperial College London umożliwia AIOZ uzyskanie badań i rekomendacji z Departamentu Informatyki w celu opracowania rozwiązań AI.
18.08.2021
AIOZ Network ma na celu zoptymalizowanie przyszłości streamingu z NVIDIA. GPU Nvidii, zmienia kodowanie wideo i przesyłanie strumieniowe.

Projekt AIOZ

Kilka dni temu oficjalnie ruszył bardzo ciekawy wręcz przełomowy projekt AIOZ Network, który oferuje zdecentralizowany przesył danych video. Zapraszam do przetestowania platformy wideo aioz.tube

Dodatkowo Aioz wprowadził na giełdę kryptowalut własną walutę oraz portfel. Docelowo wszyscy użytkownicy będą mogli zarabiać użyczając mocy własnych komputerów (można pobrać oprogramowanie i uruchomić własny węzeł Aioz), oglądając reklamy lub publikując własne nagrania wideo (aioz.tube).

Na czym polega innowacyjność założenia?

Do chwili obecnej ze względu na spójność i wydajność przesyłanie strumieniowe było obsługiwane przez konwencjonalne scentralizowane sieci na całym świecie. Popyt na tego typu usługi jest coraz większy. Niestety ogromne wydatki na budowę, eksploatację i utrzymanie, powodują to, że tylko tacy giganci jak Amazon Web Services, Microsoft i Google Cloud są na tyle zamożni, żeby tworzyć własne scentralizowane infrastruktury.

Sieci scentralizowane
Tradycyjna sieć scentralizowana

Nowoczesna sieć zdecentralizowana AIOZ
Nowoczesna sieć zdecentralizowana

Wady scentralizowanych sieci:

Scentralizowane sieci można kontrolować, cenzurować a nawet wyłączać. W sytuacji, gdyby jedyny serwer centralny został zaatakowany przez hakerów, lub gdyby zdarzyła się poważna awaria, może dojść do nagłego wyłączenia całego systemu. Scentralizowane sieci mają ograniczone możliwości rozbudowy. Dzieje się tak, ponieważ tego typu sieci działają w 100% zależnie od serwera głównego. Jedynym sposobem rozbudowy sieci jest uzupełnienie serwera większą liczbą cykli CPU / GPU zwiększających moc obliczeniową, dodanie miejsca dla pamięci masowej i większej przepustowości łącza internetowego. Niestety od pewnego poziomu nawet jeśli zwiększymy zasoby węzła serwera, wydajność nie wzrośnie wystarczająco w stosunku do poniesionych nakładów finansowych.

Duży przyrost liczby użytkowników może wkrótce spowodować powstanie efektu wąskiego gardła. W pewnym momencie przełoży się to negatywnie na usługi (np. gorsza jakość wideo, wolne ładowanie, problemy z buforowaniem).

Scentralizowane sieci oferują mniejsze możliwości tworzenia kopii zapasowych naszych danych. Jeśli z jakiegoś powodu węzeł serwera ulegnie awarii i nie ma kopii zapasowej, dane niestety zostaną natychmiast utracone. Ceny usług systemów scentralizowanych są bardzo wysokie. W związku z tym klienci indywidualni nie osiągają dużych zysków podczas współpracy. Większość ich przychodów trafia do korporacji, które świadczą usługi w chmurze.

Zalety sieci zdecentralizowanych

Wszystkie węzły działają niezależnie, nie ma jednego „serwera centralnego” kontrolującego i obsługującego wszystkie procesy. Dzięki temu niemożliwe jest wyłączenie całej sieci.

Aioz i pozostałe zdecentralizowane sieci mogą rozwiązać wszystkie wyżej wymienione problemy. Oferują również znacznie ciekawsze rozwiązania niż tradycyjne scentralizowane systemy:

Zdecentralizowane sieci można skalować w nieskończoność. Im więcej pojedynczych węzłów zostanie dodanych do sieci, tym większa moc sieci. Prawdopodobieństwo występowania wąskich gardeł jest niezwykle niskie.

Zdecentralizowana architektura sieci zapewnia większą prywatność użytkownikom. Wszystkie informacje są przetwarzane przez dobrze zaprojektowany algorytm z wykorzystaniem osób trzecich. To sprawia, że ​​zdecentralizowane sieci są bardzo odporne na cenzurę i odporniejsze na cyberataki.

Większa autonomia i kontrola nad zasobami. Ponieważ każdy węzeł kontroluje swoje własne zachowanie, będzie miał lepszą autonomię, która prowadzi do większej kontroli nad zasobami.

Rzadziej dochodzi do cenzury. ze względu na ruch w sieci peer to peer, który jest trudniejszy do skontrolowania.

Istnieje możliwość dostosowania własności sieci. W zdecentralizowanych sieciach osoby wnoszące wartość otrzymają własność lub udział ekonomiczny w sieci, który staje się bardziej wartościowy wraz z rozwojem sieci.

Zdecentralizowane sieci są raczej otwartymi platformami programistycznymi. Oznacza to, że każdy może tworzyć własne narzędzia, produkty i usługi.

Czy warto zainwestować pieniądze w Aioz?

Jest to ciężkie pytanie i każdy powinien samodzielnie podjąć decyzję inwestycyjną. Projekt jest nowy ekipa Aioz musi się zmierzyć z dużą ilością wyzwań rozwiązać bardzo wiele problemów, jednak jeśli poradzą sobie zwrot z inwestycji może być ogromny.

W czasie pisania tego artykułu kurs Aioz jest na poziomie 1,83$ kapitalizacja rynkowa 69 923 865 USD. W chwili uruchomienia projektu czyli w dniu 07.04.2021 bez wcześniejszych zapisów można było nabyć Aioz w cenie około 1$.

Dla porównania wartość samodzielnego YouTube’a wyliczona przez bank Morgan Stanley wynosi około 160 miliardów dolarów. Jak widać jest to potężny rynek z dużym potencjałem wzrostu. Wszystko pod warunkiem, że Aioz sprawnie rozwiąże podstawowe kwestie:

  1. reklama całego projektu na świecie,
  2. szybkość, stabilność i jakość transmisji,
  3. spersonalizowanie reklam,
  4. zbilansowany i korzystny sposób wynagrodzeń – nagradzanie użytkowników za oglądanie reklam oraz za wyświetlanie umieszczanych filmów,

Jedno jest pewne nie można obojętnie przejść obok tego projektu, warto na bieżąco monitorować postępy i w dogodnym momencie rozważyć inwestycję 🙂

Na bieżąco będziemy analizować i pisać o tym bardzo obiecującym projekcie.

Warto również przeczytać

Bezpieczne inwestowanie w kryptowaluty na giełdzie Coinbase

Reklama