Kredyty hipoteczne

Jak rozsądnie wybrać kredyt na mieszkanie lub dom...

Wybieramy kredyt na mieszkanie

   Nie chcesz już płacić za wynajem mieszkania, rozważasz kupno domu, ale nie wiesz którą ofertę kredytów wybrać. Poznaj oferty wszystkich banków i spełnij marzenie o własnym mieszkaniu.

   Kredyt hipoteczny jak sama nazwa wskazuje, bierzemy pod zastaw hipoteki. W tym wypadku nasza nieruchomość jest dla banku gwarancją spłaty. Cel kredytu hipotecznego może być dowolny, może to być spłata innych kredytów, dofinansowanie działalności gospodarczej itd. Dużą popularnością cieszą się kredyty mieszkaniowe, które są formą kredytu hipotecznego. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą kupić mieszkanie lub wybudować dom i w danej chwili nie mają zgromadzonych odpowiednich środków.

Przed ostatecznym wyborem kredytu hipotecznego warto zwrócić uwagę na:

  • niskie oprocentowanie kredytu oraz sposób jego naliczania. Oprocentowanie może się zmieniać na przykład w ciągu miesiąca lub roku istnieje też opcja stałych stóp procentowych,
  • należy sprawdzić księgi wieczyste i ustalić czy hipoteka kupowanej nieruchomości nie jest obciążona. Jest to bardzo istotne, ponieważ po transakcji odpowiedzialność za wszelkie nieuregulowane zobowiązania spływa na nas,
  • jak długi okres kredytowania może nam zaoferować bank,
  • koszt obowiąkowego lub dodatkowego ubezpieczenia kredytu, dobrze jest też sprawdzić jakie są możliwości dotatkowych ubezpieczeń oferowanych przez bank,
  • czy bank sam przeprowadza wycenę nieruchomości, ile kosztuje opinia rzeczoznawcy,
  • czy istnieje możliwość wcześniejszej spłaty kredytu i na jakich zasadach się to odbywa,
  • warto porównać wysokość prowizji oraz marży z innymi bankami.

   Decydując się na kredyt mieszkaniowy powinniśmy być świadomi związanej z tym odpowiedzialności, dlatego przed wyborem kredytu oraz podpisaniem umowy należy dokładnie przeanalizować wymienione wyżej zagadnienia.

Jak spłacać kredyt mieszkaniowy:

   Podstawową zasadą jest spłata rat w terminie. Jeśli pojawią się nieoczekiwane trudności w spłacie należy o tym uprzedzić bank i wspólnie znaleźć rozwiązanie. Warto też tak jak pisaliśmy już wcześniej, sprawdzić ofertę dodatkowych ubezpieczeń kredytu, na przykład od utraty pracy.

Porównanie kredytów

   Jeśli wciąż nie mogą zdecydować się, Państwo jaki kredyt wybrać lub nie mają Państwo czasu na wnikliwą analizę ofert dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z naszego kalkulatora lub porównywarki kredytów.

Zestawienie kredytów z opisem

   Dla osób, które podjęły już decyzję lub chcą poczytać więcej o kredytach mieszkaniowych dostępnych w wybranych bankach, przedstawiamy poniżej listę produktów z opisem i możliwością wysłania wniosku przez internet:

Podobne tematy:

Dyskusja

Napisz czy masz już kredyt na mieszkanie, czy akurat szukasz najkorzystniejszej ofert. Zapraszamy do wspólnej dyskusji:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here