Kredyt refinansowy

Warto obniżyć raty niekorzystnego kredytu…

Refinansowanie kredytu

   Spłacasz kredyt hipoteczny, w pewnej chwili zdajesz sobie sprawę, że osoby, które zaciągnęły podobny kredyt kilka miesięcy później, uzyskały lepsze warunki. Okazuje się, że nie musisz pozostawać przy starym nieopłacalnym kredycie. Zgodnie z umową możesz go wcześniej spłacić za pomocą kredytu refinansowego, w ten sposób problem wysokich rat znika.

   Kredyt refinansowy jest w pewnym sensie kołem ratunkowym, kredytem, który zaciągamy na spłatę niekorzystnego zadłużenia. Uzyskujemy możliwość przeniesienia „złego kredytu” do innego banku gdzie uzyskamy dużo korzystniejsze warunki. Jest to produkt podobny do kredytu konsolidacyjnego, jednak przy konsolidacji jak sama nazwa wskazuje, możemy połączyć kilka różnych zobowiązań w jeden korzystniejszy kredyt.

Negocjujemy nowe warunki kredytu

   Kredyt refinansowy przyznawany jest na wcześniejszą spłatę niekorzystnych kredytów. W sytuacji, kiedy ocenisz, że płacisz zbyt wysokie raty kredytu, możesz zastanowić się nad zmianą banku. Kredyt refinansowy przeważnie jest dużo tańszy od dotychczasowego. Co ciekawe, kiedy pójdziesz do swojego banku z zamiarem skorzystania z konkurencyjnej oferty może się okazać, że bank zaproponuje Ci lepsze warunki do starej umowy.

Co zrobić z niekorzystnym kredytem hipotecznym, jak pozbyć się wysokich rat?

   Właśnie w takiej sytuacji przychodzi nam z pomocą kredyt refinansowy. Umożliwia spłatę kredytu hipotecznego uzyskanego w niekorzystnym momencie, kiedy marże na oprocentowaniu kredytu były wysokie. Nowy kredyt w innym banku może sprawić, że nasze raty znacznie się zmniejszą.

Czy refinansowanie się opłaca, na co zwrócić uwagę?

  • Wysokość prowizji nowego kredytu,
  • Koszt wcześniejszej spłaty aktualnego kredytu,
  • Spread walutowy przy zmianie waluty kredytu,
  • Czy koszty obsługi nowego kredytu będą niższe,
  • Opłata za nowy wpis do hipoteki przy kredytach hipotecznych,
  • Czy jest możliwość wydłużenia spłaty nowego kredytu.

Oferta kredytów refinansowych:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj