Kredyty konsolidacyjne

Wygodniej spłacać jeden kredyt konsolidacyjny, niż kilka równolegle...

Kredyty konsolidacyjne czyli połączenie kilku zobowiązań

   Kredyt konsolidacyjny pozwala na uzyskanie środków potrzebnych do spłaty innych zobowiązań. Za jego pomocą spłacamy nie tylko pożyczki, kredyty gotówkowe, debet na karcie lub kredyt na budowę domu. Możemy także, w przypadku niektórych ofert, resztę środków wydać w dowolny sposób.

   Często bywa tak, że spłacamy wiele kredytów jednocześnie. Przykładowo jeden duży kredyt na samochód lub mieszkanie oraz kilka mniejszych kredytów, powiedzmy kredyt za telewizor lub nowy komputer dla dziecka. W pewnym momencie pamiętanie o różnych terminach spłacania rat wszystkich zobowiązań staje się uciążliwe. Z pomocą przychodzi nam oferta kredytów konsolidacyjnych, która umożliwia przekształcenie wszystkich kredytów w jeden.

   Najciekawsze w tej ofercie jest to, że połączenie kredytów w jeden oprócz mniejszej uciążliwości zapewnia przeważnie niższe raty oraz dłuższy okres kredytowania. Jest to możliwe szczególnie w przypadku gdy gwarancją spłacenia kredytu konsolidacyjnego staje się hipoteka posiadanej przez nas nieruchomości.

Możemy wyróżnić dwa rodzaje konsolidacji kredytów:

  • kredyt konsolidacyjny hipoteczny przyznawany na dłuższy okres, z mniejszym oprocentowaniem na wyższe sumy ale z koniecznością zabezpieczenia w postaci hipoteki naszej nieruchomości,
  • kredyt konsolidacyjny gotówkowy, który możemy otrzymać na krótszy czas, na mniejszą sumę i na pewno na dużo gorszych warunkach jeśli chodzi o oprocentowanie, ale bank nie wymaga zabezpieczenia.

Pozytywny wpływ konsolidacji na nasze samopoczucie

   Warto wspomnieć również o aspekcie psychologicznym konsolidacji. Zgrupowanie wszystkich zobowiązań może przynieść pozytywne uczucie mniejszego obciążenia, ograniczenie stresu. Uregulowanie źle kojarzących się zadłużeń umożliwi spojrzenie na kłopoty z większego dystansu. Zapewni przestrzeń do nowych pomysłów i rozwiązań, które w efekcie być może przełożą się na poprawę naszej sytuacji finansowej.

   Musimy pamiętać, że konsolidacja to tylko chwilowa ulga w spłacie oraz uporządkowanie zadłużeń, jest dla Nas szansą, którą należy rozsądnie wykorzystać. Konsolidacja w żadnym wypadku nie zwalnia nas od konieczności analizy naszej sytuacji finansowej i dokładnego planowania dalszych domowych wydatków.

Zestawienie ofert kredytów konsolidacyjnych:

   Poniżej szczegółowe zestawienie razem z opisem poszczególnych kredytów dostępnych na rynku:

Ebook

   Szczegółowy opis oraz dodatkowe informacje odnośnie konsolidacji kredytów zamieściliśmy w darmowym ebooku, zapraszamy do lektury.

Alternatywa dla kredytu konsolidacyjnego

   Pytanie, co zrobić w sytuacji, kiedy nie musimy łączyć kilku niekorzystnych kredytów i pożyczek, mamy natomiast jeden kredyt na przykład hipoteczny z którego nie jesteśmy zadowoleni. Przeglądając aktualne oferty banków zdajemy sobie sprawę, że dzisiaj moglibyśmy uzyskać podobny kredyt na dużo korzystniejszych warunkach. W takim wypadku z pomocą przychodzi nam kredyt refinansowy umożliwiający zamianę jednego złego kredytu na dużo korzystniejszy produkt.

Powiązane tematy

Pytania i odpowiedzi

Masz pytania odnośnie kredytów konsolidacyjnych, chcesz podzielić się własnymi przemyśleniami, zapraszamy do dyskusji:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here