Ubezpieczenie dla firm

Warto ubezpieczyć firmę oraz pracowników…

Ubezpieczenie w firmie

Dobre ubezpieczenie firmy – możesz ubezpieczyć mienie własnej firmy od wypadków losowych, włamania, kradzieży również od cywilnej odpowiedzialności. Dodatkową interesującą opcją jest ubezpieczenie wszystkich pracowników na korzystnych zasadach.

   Ubezpieczenie dla przedsiębiorców, jeszcze niedawno instytucje zajmujące się finansami nie wyłączając zakładów ubezpieczeń, skupiały się na przygotowaniu produktów dla dużych firm. Teraz oferta dla średnich i małych przedsiębiorstw, w postaci pakietowych ubezpieczeń stała się wyraźnie znacznie bogatsza.

Co przykładowo możemy ubezpieczyć w firmie:

  • Możemy ubezpieczyć naszą działalność od odpowiedzialności cywilnej, OC firmy chroni nas przed szkodami wyrządzonymi osobom trzecim,
  • Ubezpieczamy pracowników od nieszczęśliwych wypadków podczas pracy oraz nawet śmierci,
  • Ubezpieczamy dobra firmy, które narażone są na kradzież, sprzęt przenośny oraz stacjonarny,
  • Majątek firmy przed przypadkami losowymi, przed huraganem, gradem, powodzią lub ogniem.

   Według obecnego stanu polskiego prawa ubezpieczenia OC dla firm są obowiązkowe tylko w kilku konkretnie określonych rodzajach działalności gospodarczej (przykładowo obowiązkowe OC płacą: notariusze, radcowie prawni, adwokaci, inżynierowie budownictwa…). Warto jednak zainwestować w dobre ubezpieczenie również wtedy, gdy prowadzona przez nas firma nie jest objęta wspomnianym obowiązkiem ustawowym. W jakich sytuacjach może się nam przydać polisa OC? Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco bliżej.

Dlaczego warto wykupić polisę OC dla firmy?

   Jak wiadomo, życie jest nieprzewidywalne. Często zdarzają się wypadki, których się nie spodziewamy. Jeżeli taki wypadek będzie miał miejsce na terenie naszej firmy, a jego ofiarą jest klient, możemy spodziewać się pozwu sądowego o wypłatę odszkodowania na kwotę nawet kilkuset tysięcy złotych. Fakt, że nasza firma to przykładowo zwykły sklep lub zakład fryzjerski nie będzie miał dla sądu znaczenia: wysokość zasądzonego odszkodowania w takich wypadkach zależy tylko i wyłącznie od charakteru szkody doznanej przez osobę pokrzywdzoną. W takim wypadku jedynym ratunkiem przed bankructwem firmy może okazać się właśnie polisa OC.

Ubezpieczenie NNW pracowników

   Warto zakupić również polisę ubezpieczeniową typu NNW dla pracowników naszej firmy. Zapewnia ona wypłatę odszkodowania a tym samym ochronę płynności finansowej firmy w przypadku, gdy któryś z naszych pracowników ulegnie wypadkowi w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych.

Ubezpieczanie majątku firmy

   To kolejny rodzaj ubezpieczenia, który stanowi gwarancję, że firma przetrwa i nie utraci płynności finansowej nawet w skrajnych wypadkach, takich jak na przykład pożar, powódź lub nieprzewidziane zawalenie się budynku. Polisy ubezpieczeniowe obejmują również takie wypadki, jak rabunek mienia firmy, które są prawdziwą plagą dla polskich przedsiębiorców i przyczyniają się do upadłości wielu firm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj