Konsolidacja czy refinansowanie

0
1470
Najlepsze porównanie
Jak uporządkować finanse
Reklama

Konsolidacja, refinansowanie

Kredyt refinansowy czy konsolidacyjny co wybrać…

Polepszenie warunków spłaty kredytów powinno być priorytetem każdego z nas, można to uzyskać między innymi za pomocą narzędzi finansowym takich jak kredyt konsolidacyjny lub refinansowy.

 

Kredyt konsolidacyjny a refinansowy.

Często padają pytania co to jest kredyt konsolidacyjny lub refinansowy? oraz czym się różnią? W zasadzie obydwa te produkty służą do osiągnięcia korzystniejszych warunków spłaty naszego zadłużenia, na tym jednak kończą się podobieństwa.

Kredyt refinansowy służy do przeniesienia niekorzystnego kredytu hipotecznego do innego banku, który zaproponuje lepsze warunki spłaty. W sytuacji, kiedy zdecydujemy się na taki krok nasz obecny bank może nam zaproponować poprawę warunków spłaty aktualnego niekorzystnego kredytu hipotecznego. W ten sposób kredyt refinansowy w zewnętrznym banku staje się argumentem przetargowym w rozmowach o obniżeniu miesięcznej raty w naszym banku. Oczywiście decydując się na kredyt refinansowy musimy podliczyć wszystkie opłaty towarzyszące przeniesieniu kredytu do innego banku, oszacować kiedy się zamortyzują i ostatecznie podjąć decyzję na ile taka operacja jest dla nas opłacalna.

Kredyt konsolidacyjny różni się głównie tym, że umożliwia połączenie wielu zobowiązań kredytowych w jeden również korzystniejszy kredyt. Możemy połączyć kredyt hipoteczny z gotówkowym z pożyczką oraz zadłużenie na karcie kredytowej w jeden. Zaletami takiego rozwiązania jest fakt, że nie musimy pamiętać o spłacie kilku produktów oraz uzyskujemy jedną niższą ratę w porównaniu do sumy raty wcześniejszych kredytów i pożyczek. Niektóre banki oferują również w ramach kredytu konsolidacyjnego dodatkowe środki.

W przypadku gdy konsolidujemy kredyt hipoteczny z innymi zobowiązaniami kredytowymi można pokusić się o stwierdzenie, że konsolidacja jest rozwiązaniem zbliżonym do kredytu refinansowego ale poszerzonym o możliwość połączenia kliku produktów.

Przeglądnij ofertę kredytów refinansowych:

Kredyty refinansowe

Zapoznaj się z listą kredytów konsolidacyjnych:

 

Kredyty konsolidacyjne

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj