Czy leasing się opłaca?

0
1345
Lizing dla firmy
Zalety leasing
Reklama

Korzyści z leasingu w firmie

Czym jest leasing? W dużym skrócie i lekkim uproszczeniu lizing jest nowoczesną i efektywną metodą finansowania działalności polegającą na nabyciu praw używania jakiejś rzeczy w zamian za określoną opłatę. Opłata jest regulowana przez wzajemne ustalenia osób lub firm, które podpisują umowę leasingową.

Leasing w firmie, zwłaszcza tej rozwijającej się jest doskonałym rozwiązaniem, które nie wymaga angażowania pokaźnych ilości kapitału. Jednocześnie pozwala na wykonywanie swojej działalności dzięki umowom leasingowym, które zapewniają niezbędne do pracy elementy. Do najczęstszych rzeczy, które „brane” są przez firmy w formie leasingu należą nowe lub używane samochody służbowe. Należy zaznaczyć, że przedmiot, który podlega leasingowi i w związku z którym podpisywana jest umowa leasingowa jest własnością firmy leasingowej. Dotyczy to całego okresu trwania umowy. Osoby, które podpisały jako leasingowiec umowę o wykorzystywanie do celów służbowych wspomnianego przedmiotu umowy mają prawo do korzystania z niego w nieograniczony sposób przez cały okres trwania umowy leasingowej. Po skończeniu określonych rat z tytułu leasingu, leasingobiorca nabywa prawa do rzeczy, która lub które były przedmiotem leasingu. W tym kontekście leasing bardzo przypomina zwyczajny kredyt. Przecież w trakcie trwania umowy kredytowej również kredytobiorca może korzystać z przedmiotu, który poddany jest kredytowaniu. Zasadnicza różnica między obiema formami jest taka, że w przypadku leasingu, przez cały okres trwania umowy właścicielem rzeczy lub produktu jest leasingodawca. W przypadku kredytu właścicielem przedmiotu kredytowania jest kredytobiorca, lecz w sytuacji niewypłacalności przedmiot kredytowania staje się zabezpieczeniem kredytu.

Dla kogo leasing?

W przypadku firm podkreśla się większą opłacalność leasingu niż kredytu. Lizing jest szybki i efektywny. Pozwala na błyskawiczny i prężny rozwój działalności również nowych przedsiębiorców nie posiadających zdolności kredytowej. Jest to ogromna szansa dla tych firm, które choć posiadają odpowiednią wiedzę, kadrę a nawet nieruchomości to nie są w stanie sfinansować zakupu drogich technologii. Niezbędnych do prowadzenia działalności lub jej modernizacji. Lising oferuje niezbędny sprzęt, narzędzia, pojazdy i niemal wszystkie inne przedmioty, które mogą zostać poddane umowie o leasing. Finansujący spłaca określone raty leasingowe, a w trakcie trwania umowy może bez problemu działać na „wypożyczonym” sprzęcie. Dodatkowo raty można wrzucić w koszty prowadzonej działalności.

Co możemy wziąć w leasing?

Zasadniczo nie ma żadnych ograniczeń co do produktu, który może zostać poddany umowie o leasing. Choć przeważnie są to pojazdy i urządzenia techniczne to nie ma w tym zakresie żadnych ograniczeń. W lizing możemy wziąć również oprogramowanie, sprzęt komputerowy lub nieruchomość itd. Dla firm leasing stanowi jedną z najlepszych i najszybszych możliwości rozwoju. Nie potrzeba ogromnych pieniędzy na start, a jednocześnie można zacząć wykonywanie działań i powoli spłacać raty leasingowe. Leasing ma bezpośredni wpływ na zwiększenie płynności finansowej w firmie oraz jest bardziej elastyczny niż typowy kredyt dla firm.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj