Czy leasing się opłaca?

0
111
Lizing dla firmy
Zalety leasing

Korzyści z leasingu w firmie

Czym jest leasing? W dużym skrócie i lekkim uproszczeniu lizing jest nowoczesną i efektywną metodą finansowania działalności polegającą na nabyciu praw używania jakiejś rzeczy w zamian za określoną opłatę. Opłata jest regulowana przez wzajemne ustalenia osób lub firm, które podpisują umowę leasingową.

Leasing w firmie, zwłaszcza tej rozwijającej się jest doskonałym rozwiązaniem, które nie wymaga angażowania pokaźnych ilości kapitału, a jednocześnie pozwala na wykonywanie swojej działalności dzięki umowom leasingowym, które zapewniają niezbędne do pracy elementy. Do najczęstszych rzeczy, które „brane” są przez firmy w formie leasingu należą nowe lub używane samochody służbowe. Należy zaznaczyć, że przedmiot, który podlega leasingowi i w związku z którym podpisywana jest umowa leasingowa jest własnością firmy leasingowej przez cały okres trwania umowy. Osoby, które podpisały jako leasingowiec umowę o wykorzystywanie do celów służbowych wspomnianego przedmiotu umowy mają prawo do korzystania z niego w nieograniczony sposób przez cały okres trwania umowy leasingowej. Po skończeniu określonych rat z tytułu leasingu, leasingobiorca nabywa prawa do rzeczy, która lub które były przedmiotem leasingu. W tym kontekście leasing bardzo przypomina zwyczajny kredyt. Przecież w trakcie trwania umowy kredytowej również kredytobiorca może korzystać z przedmiotu, który poddany jest kredytowaniu. Zasadnicza różnica między obiema formami jest taka, że w przypadku leasingu, przez cały okres trwania umowy właścicielem rzeczy lub produktu jest leasingodawca. W przypadku kredytu właścicielem przedmiotu kredytowania jest kredytobiorca, lecz w sytuacji niewypłacalności przedmiot kredytowania staje się zabezpieczeniem kredytu.

Dla kogo leasing?

W przypadku firm podkreśla się większą opłacalność leasingu niż kredytu. Lizing jest szybki i efektywny. Pozwala na błyskawiczny i prężny rozwój działalności również nowych przedsiębiorców nie posiadających zdolności kredytowej. Jest to ogromna szansa dla tych firm, które choć posiadają odpowiednią wiedzę, kadrę a nawet nieruchomości to nie są w stanie sfinansować zakupu drogich technologii, które są niezbędne do prowadzenia działalności lub jej modernizacji. Lising oferuje niezbędny sprzęt, narzędzia, pojazdy i niemal wszystkie inne przedmioty, które mogą zostać poddane umowie o leasing. Finansujący spłaca określone raty leasingowe, a w trakcie trwania umowy może bez problemu działać na „wypożyczonym” sprzęcie. Dodatkowo raty można wrzucić w koszty prowadzonej działalności.

Co możemy wziąć w leasing?

Zasadniczo nie ma żadnych ograniczeń co do produktu, który może zostać poddany umowie o leasing. Choć przeważnie są to pojazdy i urządzenia techniczne to nie ma w tym zakresie żadnych ograniczeń. W lizing możemy wziąć również oprogramowanie, sprzęt komputerowy lub nieruchomość itd. Dla firm leasing stanowi jedną z najlepszych i najszybszych możliwości rozwoju. Nie potrzeba ogromnych pieniędzy na start, a jednocześnie można zacząć wykonywanie działań i powoli spłacać raty leasingowe. Leasing ma bezpośredni wpływ na zwiększenie płynności finansowej w firmie oraz jest bardziej elastyczny niż typowy kredyt dla firm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here