mBank pierwszy w pełni internetowy bank
Historia mBanku
Rozpoczęcie działalności przypada na rok 1986 pod nazwą BRE Bank (Bank Rozwoju Eksportu).
mBanku pod obecnie znaną nazwą pojawia się w 26.11.2000 roku. Warto sobie uświadomić, że w tym czasie był to jedyny w pełni internetowy bank w całej Polsce. Jest pierwszym bankiem wirtualnym w Polsce, który zdobył tak wysokie zaufanie klientów.
Przez długi czas był niekwestionowanym liderem bankowości internetowej na terenie Polski. Liderem pod względem liczby klientów, rachunków, zgromadzonych depozytów i tempa ich wzrostu.
W 2007 roku od 24 listopada mBank poszerzył swoją działalności o Słowację oraz Czechy.
Od 2013 roku po wspólną nazwą mBank zostały połączone banki – BRE Bank oraz MultiBank.
Oferta mBanku
mBank zapewnia nam dostęp do kont bankowych, kredytów, kart oraz ubezpieczeń. Pomaga w oszczędzaniu oraz inwestowaniu naszych pieniędzy. mBank oferuje usługi w pięciu podstawowych kategoriach:
- Oferta indywidualna – najpopularniejsza oferta przeznaczona dla przeciętnego klienta,
- Oferta Premium – poszerzona oferta indywidualna (intensive – dla ludzi żyjących intensywnie)
- Private Banking – bankowość prywatna dla zamożnych klientów,
- Oferta firmowa – przeznaczona dla mikro firm,
- MSP i korporacje – bankowość dla większych firm oraz korporacji.
Poniżej przedstawiliśmy kilka najpopularniejszych produktów mBanku:
eKonto – darmowe konto internetowe, czyli brak opłat za prowadzenie rachunku, przelewy oraz wypłaty z bankomatów. Zamawiam eKonto
eMax plus – świetne konto oszczędnościowe, oczywiście brak opłat za prowadzenie, możliwość wypłaty środków w każdej chwili bez utraty zysków. Więcej zdeponowanych pieniędzy większe oprocentowanie. W mBanku możesz uruchomić kilka kont oszczędnościowych jednocześnie. Zamawiam eMax plus
Nabici w mBank
Warto wspomnieć o głośnej sprawie frankowiczów którzy określali się mianem „Nabici w mBank”. W 2008 roku w czasie kryzysu Bank Szwajcarski obniżył stopy co spowodowało obniżenie w Polsce rat kredytów we frankach szwajcarskich. Niestety mBank kredytobiorcom którzy uzyskali kredyt przed 2006 rokiem nie obniżył oprocentowania, ale je podwyższył. Wszystko było spowodowane niejasnymi zapisami w umowach powodującymi nieprzejrzysty sposób wyliczania kosztu kredytów (metody obecnie uważane przez UOKiK za niedozwolone).