Pożyczka hipoteczna

Pożyczka hipoteczna a kredyt hipoteczny

Często pada pytanie, jaka jest różnica między pożyczką hipoteczną a kredytem hipotecznym i na co się zdecydować?

Odpowiedź jest prosta, kredyt hipoteczny bierzemy na konkretny cel związany z budową remontem lub zakupem nowej nieruchomości. Jeśli jednak potrzebujemy dużej ilości pieniędzy również z niskim oprocentowaniem, które chcemy przeznaczyć na inny cel, wtedy idealnym rozwiązaniem jest pożyczka hipoteczna.

Zalety pożyczki hipotecznej:

  • Dowolny cel, na który chcemy przeznaczyć pieniądze,
  • Możliwość ubiegania się o większą kwotę niż w przypadku kredytu gotówkowego lub odnawialnego (zależy od wartości nieruchomości, którą zastawiamy i naszych zdolności kredytowych),
  • Zdecydowanie niższe oprocentowanie związane z tym, że bank jest zabezpieczony hipoteką naszej nieruchomości,
  • Bardzo długi nawet trzydziestoletni okres spłaty pożyczki,
  • Wysokość pożyczki nawet do osiemdziesięciu procent wartości zabezpieczenia.

Pożyczka hipoteczna oprocentowanie

Oprocentowanie pożyczki hipotecznej to około 6-7% jest ono zdecydowanie korzystniejsze od oprocentowania kredytu gotówkowego, które wynosi około 10% i troszkę gorsze od oprocentowania kredytu hipotecznego, które przeważnie kształtuje się na poziomie około 3%.

Zestawienie pożyczek hipotecznych:

Pożyczki można szybko zamówić przez internet:

2 KOMENTARZE

  1. Wymagania odnośnie mieszkania są w zasadzie standardowe, podobne jak w przypadku kredytu przeznaczonego na zakup. Dla każdej nieruchomości mieszkaniowej będącej przedmiotem zabezpieczenia pożyczki hipotecznej wymagana jest uporządkowana księga wieczysta (nie jest zabezpieczeniem wcześniejszych kredytów). W zależności od Banku i zdolności kredytowej możesz otrzymać pożyczkę w wysokości około 60 – 80% wartości rynkowej lokalu mieszkalnego.

  2. Kilka lat temu dostałam od rodziców mieszkanie i w chwili obecnej potrzebuję sporej gotówki. Czy mieszkanie musi spełniać szczególne wymogi aby mogło być zabezpieczeniem pożyczki hipotecznej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj