Pożyczka hipoteczna

Pożyczka hipoteczna a kredyt hipoteczny

Często pada pytanie, jaka jest różnica między pożyczką hipoteczną a kredytem hipotecznym i na co się zdecydować?

Odpowiedź jest prosta, kredyt hipoteczny bierzemy na konkretny cel związany z budową remontem lub zakupem nowej nieruchomości. Jeśli jednak potrzebujemy dużej ilości pieniędzy również z niskim oprocentowaniem, które chcemy przeznaczyć na inny cel wtedy idealnym rozwiązaniem jest pożyczka hipoteczna.

Zalety pożyczki hipotecznej:

  • dowolny cel, na który chcemy przeznaczyć pieniądze,
  • możliwość ubiegania się o większą kwotę niż w przypadku kredytu gotówkowego lub odnawialnego (zależy od wartości nieruchomości, którą zastawiamy i naszych zdolności kredytowych),
  • zdecydowanie niższe oprocentowanie związane z tym, że bank jest zabezpieczony hipoteką naszej nieruchomości,
  • bardzo długi nawet trzydziestoletni okres spłaty pożyczki,
  • wysokość pożyczki nawet do osiemdziesięciu procent wartości zabezpieczenia.

Pożyczka hipoteczna oprocentowanie

Oprocentowanie pożyczki hipotecznej to około 6-7% jest ono zdecydowanie korzystniejsze od oprocentowania kredytu gotówkowego które wynosi około 10% i troszkę gorsze od oprocentowania kredytu hipotecznego które przeważnie kształtuje się na poziomie około 3%.

Zestawienie pożyczek hipotecznych:

Pożyczki można szybko zamówić przez internet:

2 odpowiedzi na “Pożyczka hipoteczna”

Wymagania odnośnie mieszkania są w zasadzie standardowe, podobne jak w przypadku kredytu przeznaczonego na zakup. Dla każdej nieruchomości mieszkaniowej będącej przedmiotem zabezpieczenia pożyczki hipotecznej wymagana jest uporządkowana księga wieczysta (nie jest zabezpieczeniem wcześniejszych kredytów). W zależności od Banku i zdolności kredytowej możesz otrzymać pożyczkę w wysokości około 60 – 80% wartości rynkowej lokalu mieszkalnego.

Kilka lat temu dostałam od rodziców mieszkanie i w chwili obecnej potrzebuję sporej gotówki. Czy mieszkanie musi spełniać szczególne wymogi aby mogło być zabezpieczeniem pożyczki hipotecznej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.