Konto walutowe

Internetowe konta walutowe w USD, EUR i GBP…

   Rachunek walutowy jest bardzo przydatny przykładowo, kiedy pracujemy za granicą i chcemy otrzymywać wynagrodzenie na konto w Polsce. W przypadku, kiedy nasi bliscy mieszkają poza krajem, w łatwy sposób wykonamy transfer pieniędzy do Polski.

   Również możemy przelewać pieniądze ze zwykłego konta złotówkowego, na konto walutowe, jeśli uważamy, że kurs danej waluty będzie się zwiększał. W tym przypadku zarabiamy na wahaniach kursów walut.

   Kolejnym atutem kont walutowych są karty płatnicze umożliwiające dokonywanie transakcji na całym świecie, bez wysokich prowizji.

Jak wybrać odpowiednie konto walutowe?

   W ofercie większości dużych banków znajdują się konta w obcej walucie. Są to przeważnie rachunki we frankach szwajcarskich, dolarach amerykańskich, euro lub funtach szterlingach. Oferty różnią się znacznie, dlatego chcąc wybrać konto idealnie dopasowane do naszych potrzeb, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka elementów:

  • Czy trzeba cyklicznie dokonywać wpłat na konto, żeby było bezpłatne,
  • Wypłata z bankomatu za granicą jest darmowa czy pobierana jest prowizja,
  • Czy dodatkowo w banku trzeba otworzyć konto osobiste,
  • Jaka jest prowizja za przelewy krajowe, zagraniczne lub w obrębie banku.

Czy istnieje darmowe konto walutowe?

W tradycyjnym banku raczej nie znajdziemy darmowego konta walutowego. Zawsze zostaniemy obciążeni różnymi opłatami mniej lub bardziej widocznymi. Okazuje się jednak, że jest możliwość założenia darmowego konta walutowego na platformie Skrill.

Jest to bardzo nowoczesny system płatności online umożliwiający przelewy na komórkę lub adres e-mail. Zainteresowane osoby zachęcam do przeglądnięcia artykułu na temat płatności ze Skrill.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj