Konto oszczędnościowe

Przyjemnie jest patrzeć, jak nasz kapitał rośnie…

Konta oszczędnościowe ranking

   Konto oszczędnościowe jest świetną propozycją dla wszystkich ludzi, którzy chcą wypłacić zgromadzone środki w wybranym terminie bez obawy o stratę wypracowanych odsetek. Jest to zdecydowanie dużą zaletą.

   Dobre oszczędnościowe konto ma znacznie większe oprocentowanie od zwykłego konta bankowego, lecz mniejsze niż lokata. Jest dlatego rozwiązaniem pośrednim między wymienionymi instrumentami finansowymi. W każdej chwili możemy wypłacić pieniądze z konta oszczędnościowego. W większości banków wygląda to tak, że jeden przelew w miesiącu jest bezpłatny, a za kolejne trzeba już płacić.

Co jest istotne podczas wybierania rachunku oszczędnościowego:

  • Jak rozliczane są odsetki, w systemie miesięcznym czy kwartalnym a może codziennie,
  • Wysokość oprocentowania konta oraz jakie warunki trzeba spełnić, żeby je uzyskać, jaką kwotę wpłacić. Czasami wyższe oprocentowanie jest dostępne przy dużej wpłacie,
  • Jak wypłacane są środki oraz czy wypłata jest darmowa.

Zestawienie kont oszczędnościowych:

Zapraszamy do przeglądnięcia oferty. Rachunek oszczędnościowy można założyć poprzez internet, wypełniając jeden z wniosków:

Naprawdę warto skorzystać z rachunku oszczędnościowego, ponieważ pieniądze powinny zarabiać, a nie tracić na wartości odłożone w domu. Jak widać, wybór dobrych kont jest naprawdę ogromny.

Rachunki oszczędnościowe Noble Bank rachunek oszczędnościowy dla odbiorców sektorów Private Banking wyjątkowy rachunek tego rodzaju na rynku polskim udostępniony w PLN, USD i EUR naprawdę atrakcyjne oprocentowanie Rachunki oszczędnościowe Citi Handlowy. Przeważnie otwarcie i prowadzenie konta jest bezpłatne, pieniądze pracują od pierwszej złotówki. Oszczędności można wypłacić w każdej chwili bez utraty odsetek.

Często zadawane pytania:

CZY ISTNIEJE OBOWIĄZEK WPŁATY PIENIĘDZY NA RACHUNEK OSZCZĘDNOŚCIOWY?

Nie ma obowiązku przechowywania pieniędzy na rachunku oszczędnościowym. Po otwarciu konto oszczędnościowe może pozostać nieużywane do momentu, kiedy zdecydujemy się ulokować na nim nadwyżkę finansową.

KIEDY MOGĘ OTWORZYĆ KONTO OSZCZĘDNOŚCIOWE?

Rachunek oszczędnościowy jest przeważnie uzupełnieniem konta osobistego, dlatego najpierw należy posiadać konto osobiste w banku. Następnie można dodatkowo uruchomić rachunek do oszczędzania.

CZY KONTO OSZCZĘDNOŚCIOWE JEST BEZPŁATNE?

Z reguły konta oszczędnościowe są darmowe, nie trzeba również płacić za jeden przelew w miesiącu na powiązane konto osobiste. Każdy kolejny przelew w miesiącu wiąże się z drobną opłatą kilku złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj