Lokata

Dobra lokata to stabilny wzrost zainwestowanych pieniędzy…

   Jeśli masz oszczędności lub duże nadwyżki finansowe, dobrze jest ulokować je w banku na lokacie. W ten sposób pieniądze nie będą traciły na wartości, wręcz przeciwnie zaczną stopniowo przynosić zysk.

Bankowe lokaty terminowe i obligacje

   Lokaty stanowią doskonałe rozwiązanie dla ludzi, którzy nie mają pomysłu co zrobić z nadwyżką gotówki. Bez zbędnego ryzyka pieniądze po umieszczeniu na lokacie przynoszą regularny i pewny zysk.

Jaką założyć lokatę, na co należy zwrócić szczególnie uwagę:

  • sposób naliczania oprocentowania i jego wysokość. Oprocentowanie lokaty może być stałe albo ulegać zmianom podczas trwania naszej lokaty,
  • wysokość minimalnej wpłaty potrzebnej do otwarcia lokaty i czy przy wpłacie większej kwoty można liczyć na lepsze oprocentowanie,
  • czy lokata zostanie automatycznie przedłużona po upływie określonego w umowie czasu,
  • czy wcześniejsze zamknięcie lokaty skutkuje utratą części albo całości odsetek,
  • jaka jest dostępna waluta lokaty,
  • czy mamy do wyboru kilka terminów trwania lokaty.

Co to jest lokata strukturyzowana?

   Lokata strukturyzowana ostatnio bardzo popularna forma lokaty odporna na kryzys dodatkowo z gwarancją kapitału. Składa się w około 80% z obligacji, które są bardzo bezpieczne oraz w około 20% z ryzykownych opcji. Opcje mogą być na wzrosty lub spadki surowców, indeksów giełdowych, dlatego zysk nie jest wyłącznie uzależniony od hossy na rynku. Lokaty strukturyzowane zakładane są zwykle na kilka lat a minimalna suma potrzebna do ich otwarcia jest dużo wyższa niż w zwykłych lokatach.

Zestawienie lokat bankowych:

   Zapraszamy do zapoznania się z ofertą lokat bankowych, wybraną lokatę można szybko otworzyć przez internet po wypełnieniu jednego z wniosków:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.