Ubezpieczenie zwierząt

Kiedy warto ubezpieczyć psa lub kota…

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach zwierząt domowych?

   Polska należy do grona dynamicznie rozwijających się krajów w skali całego globu, możemy się już bez żadnej przesady nazywać państwem europejskim. Istnieją jednak również względy, w których nasz kraj nadal pozostaje daleko w tyle za państwami Europy Zachodniej. Znakomicie widać to na przykładzie wciąż niewielkiej popularności, jaką w Polsce cieszą się ubezpieczenia zwierząt domowych, które z kolei w krajach Zachodu są czymś standardowym.

   W naszym kraju ubezpiecza się przede wszystkim zwierzęta gospodarcze. Tymczasem wykupienie ubezpieczenia dla naszego domowego pupila również stanowi rozwiązanie, które może uchronić nas przed koniecznością ponoszenia dużych, często wielotysięcznych kosztów. Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco bliżej.

Na czym polegają ubezpieczenia zwierząt domowych i jakie są ich rodzaje?

   Pierwszy z typów dostępnych obecnie na rynku ubezpieczeń zwierząt domowych to ubezpieczenia typu OC. Mówiąc inaczej, płacimy składkę ubezpieczeniową na wypadek szkód spowodowanych przez naszego pupila. Wbrew pozorom, nie jest to nadmiar ostrożności: różnego rodzaju wypadki spowodowane przez zwierzęta (w tym zwłaszcza przez psy) są czymś niezwykle częstym. Warto pamiętać, że psy, a zwłaszcza niektóre rasy, są obarczone pewnymi wrodzonymi, genetycznie determinowanymi skłonnościami, które niezwykle trudno jest kontrolować. Nasz dog kanaryjski lub owczarek kaukaski może zaatakować i poważnie uszkodzić inne zwierzę, co będzie wymagało kosztownego leczenia. Nasz hart może „zapolować” w parku na małego psa lub kota, który potem okaże się przedstawicielem bardzo rzadkiej i kosztownej rasy. Psy mogą również powodować wypadki samochodowe oraz rowerowe. W każdym z takich przypadków konieczność poniesienia kosztów spowodowanych przez czworonoga spada na jego właściciela.

   Drugim rodzajem ubezpieczeń dla zwierząt domowych są ubezpieczenia zdrowotne (KL). Nie jest żadną tajemnicą, że leczenie weterynaryjne w Polsce nie jest w żaden sposób dofinansowywane przez budżet państwa. Tymczasem zwierzęta przecież także chorują, a koszty leczenia bardzo często sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych. Taki wydatek może zaś zrujnować domowe finanse niejednego właściciela. Zachorować może tak naprawdę każdy czworonóg. Warto jednak pamiętać, że na przykład niektóre rasy psów są genetycznie predysponowane do określonych chorób i schorzeń.
   Dalmatyńczyki są genetycznie narażone na głuchotę, jamniki na dysfunkcje kręgosłupa, buldogi na dysfunkcje dróg oddechowych i tak dalej. W przypadku ras predysponowanych do określonych chorób wykupienie ubezpieczenia wydaje się czymś wręcz koniecznym. Ryzyko, że nasz czworonożny przyjaciel w pewnym momencie swojego życia zapadnie na zdrowiu jest niestety wysokie.

   Znajdź optymalne ubezpieczenie dla swojego pupila. Z nami możesz ubezpieczyć psa lub kota na korzystnych warunkach. Najbardziej popularnym ubezpieczeniem zwierząt jest ubezpieczenie OC. Często spotykamy się z OC psa, które zakładane jest przeważnie dla psów z ras uznanych za agresywne. Od momentu, gdy MSWiA wydało rozporządzenie, wyszczególniające rasy uważane za agresywne, jednocześnie nałożyło obowiązek dla właścicieli takich psów do uzyskania odpowiedniego zezwolenia, spowodowało, że w Polsce ludzie zaczęli kupować ubezpieczenia dla zwierząt domowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj