Ubezpieczenie turystyczne

Planujesz wyjazd za granicę, nie zapomnij o ubezpieczeniu…

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie na wyjazd?

   Podróż za granicę wiąże się ze znacznymi wydatkami. Niestety zdarza się, że chcąc zaoszczędzić, rezygnujemy z ubezpieczenia turystycznego. Jest to jednak pozorna oszczędność, ponieważ w razie wypadku koszty leczenia w szpitalach zagranicznych będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni.

   Dlatego ubezpieczenie turystyczne to bardzo ważny element wyjazdu turystycznego. Stosunkowo nieduża składka gwarantuje zabezpieczenie w przypadku korzystania z pomocy medycznej za granicą, zapewniając spokojny wypoczynek.

Jakie elementy ubezpieczenia na wyjazd należy wziąć pod uwagę:

Od czego zależy cena ubezpieczenia turystycznego?

   Pierwszym czynnikiem wpływającym na cenę jest miejsce, do którego chcemy się udać. Wybierając ubezpieczenie, należy określić kontynent, na którym spędzimy urlop ewentualnie kilka kontynentów, przez które będziemy przejeżdżać.

   W zależności od tego jak zamierzamy spędzać czas, ubezpieczyciel określi potencjalne ryzyka i dobierze odpowiednią stawkę ubezpieczenia. Poniżej znajduje się lista podstawowych aktywności branych pod uwagę przy ubezpieczeniu:

  • Zwiedzanie i wypoczynek – mało ryzykowny sposób spędzania wolnego czasu. Można tutaj uwzględnić rekreacyjną jazdę rowerem, chodzenie wyznaczonymi szlakami po niskich górach oraz przykładowo żeglowanie w strefie przybrzeżnej,
  • Nurkowanie – na niewielkich głębokościach,
  • Narty i snowboard – spokojna jazda na wyznaczonych stokach i trasach narciarskich,
  • Sporty wysokiego ryzyka – przykładowo w zależności od ubezpieczyciela: park linowy, skoki spadochronowe, narty poza trasami, skoki na Bungee, wspinaczka, trampolina, maratony i ultramaratony lub używanie skuterów wodnych/śnieżnych,
  • Sporty ekstremalne – bardzo ryzykowne sporty wymagające dużych umiejętności oraz doświadczenia – skoki spadochronowe, lotniarstwo, szybownictwo, wspinaczka.

   W zależności od ubezpieczyciela możemy się spotkać z różną klasyfikacją poszczególnych aktywności, dlatego przed wykupieniem ubezpieczenia należy dokładnie przeczytać umowę.

Oferta ubezpieczeń turystycznych:

   Ubezpieczenie wykupisz, wypełniając jeden z wniosków umieszczonych poniżej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj