Ubezpieczenie na życie

Czy warto wykupić ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na Życie zapewnia nam ochronę najważniejszych wartości – życia i zdrowia oraz bezpieczeństwa naszych bliskich. Gwarantuje nam pomoc finansową w ciężkich chwilach, pomaga uzyskać i powiększyć majątek na przyszłość, zapewnia najmłodszym spokojne rozpoczęcie dorosłego życia, zabezpiecza również spłatę kredytów, umożliwia planowanie większych inwestycji.

Wyróżniamy dwa rodzaje ubezpieczeń na życie:

  • Ubezpieczenia ochronne – standardowy rodzaj ubezpieczenia zapewniający rodzinie środki do życia po śmierci ubezpieczonego,
  • Ubezpieczenia mieszane zwane również oszczędnościowymi lub inwestycyjnymi – oprócz standardowej ochrony rodziny w przypadku śmierci ubezpieczonego w tym przypadku środki z naszych składek są również inwestowane, dzięki czemu możemy pozyskać dodatkowe środki przykładowo w czasie emerytury.

Zestawienie ofert ubezpieczeń na życie:

Wybierając ubezpieczenie na życie, należy zastanowić się, co jest dla nas najistotniejsze? Dodatkowa emeryturaoszczędnościbezpieczeństwo bliskich. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i dostosowania ubezpieczenia do własnych potrzeb.

Statystyki dowodzą, że polisy ubezpieczeniowe na życie nadal cieszą się stosunkowo niewielką popularnością wśród Polaków. Pod tym względem jesteśmy daleko w tyle, chociażby za krajami Europy Zachodniej, gdzie korzystanie z tego rodzaju rozwiązań jest praktycznie standardem. Według wielu analityków wciąż relatywnie nieduża popularność ubezpieczeń na życie wynika w dużej mierze z niewielkiej wiedzy, jaką społeczeństwo posiada na temat ich działania.

Dlaczego warto się ubezpieczyć?

Wbrew obiegowej opinii, ubezpieczenia na życie, nie muszą obejmować tylko takich sytuacji, jak śmierć lub śmierć na skutek wypadku. To także ochrona w przypadku odniesienia obrażeń skutkujących trwałym kalectwem, trwałej niezdolności do pracy lub zapadnięcia na poważną chorobę. W takich sytuacjach, pieniądze z polisy ubezpieczeniowej bardzo często stanowią czynnik, który pozwala rodzinom zachować płynność finansową. Pomaga na przykład sfinansować koszty leczenia, które jak wiadomo w Polsce, najczęściej pokrywane są przez NFZ tylko w pewnej części.

Jednak ubezpieczenie na życie to także po prostu forma troski o swoich najbliższych. Możemy wmawiać sobie, że na pewno dożyjemy późnej starości, ale prawda jest taka, że nikt z nas nie może przewidzieć, co stanie się z nim za rok lub nawet miesiąc. Środki pochodzące z polisy ubezpieczeniowej na życie to nie tylko zabezpieczenie rodziny na krótki okres po możliwej śmierci osoby ubezpieczonej; to także zabezpieczenie przyszłości dzieci, zapewnienie im środków na edukację i start życia w dorosłość wtedy, gdy nie będzie w stanie zrobić tego rodzic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj