Konto firmowe

Rachunki bankowe dedykowane specjalnie dla firm…

Rachunki dla małej i dużej firmy

Konto firmowe to bardzo istotny element każdej firmy zapewniający sprawne funkcjonowanie na rynku. Przedsiębiorców nie stać na marnowanie cennego czasu dlatego należy odpowiednio dopasować konto firmowe do własnych potrzeb.

Dodatkowo zmiana numeru rachunku firmowego w przyszłości może stanowić duży problem dla nas i klientów naszej firmy. Warto więc uniknąć w przyszłości zamieszania i dobrze się zastanowić przed podjęciem decyzji, jakie konto firmowe chcemy założyć.

Na co powinniśmy zwracać uwagę podczas wyboru konta firmowego:

  • Wysokość stałych opłat bankowych oraz prowizji, szczególnie gdy będziemy wykonywać miesięcznie dużo operacji na rachunku firmowym,
  • Darmowe przelewy do ZUS i US,
  • Możliwość łatwego korzystania z lokatkredytówkart kredytowych,
  • Rozmieszczenie bankomatów wybranego banku,
  • Wysokość oprocentowania debetu na koncie.

Po otwarciu nowego rachunku firmowego musimy pamiętać, żeby szybko zgłosić takie konto w naszym Urzędzie Skarbowym. Oczywiście w praktyce możemy mieć kilka rachunków firmowych, wszystkie jednak muszą być zgłoszone w US.

Nie można jednoznacznie określić, która oferta kont firmowych jest najlepsza, ponieważ specyfika prowadzonych działalności gospodarczych jest bardzo złożona. Inne oczekiwania będzie miał mały przedsiębiorca, dla którego niewątpliwym atutem jest darmowe prowadzenie rachunku, inne natomiast duża firma. Każdy powinien zastanowić się nad własnymi potrzebami i korzystając z udostępnionych przez nas narzędzi wybrać dopasowane konto firmowe. Dużo łatwiejszy wybór mają uprzywilejowane grupy zawodowe lekarze, notariusze oraz adwokaci. Niektóre banki oferują tym grupom zawodowym specjalne konta firmowe z korzystnymi ofertami kredytowymi oraz wysoko oprocentowanymi lokatami.

Aktualna oferta rachunków firmowych:

Pytania i odpowiedzi:

Czy można przekształcać rachunek prywatny w firmowy lub na odwrót?

Są to dwa różne rachunki, które mogą funkcjonować równolegle, nie można jednak przekształcić jeden w drugi.

Czy można przelewać pieniądze z konta prywatnego na firmowe?

Technicznie nie ma problemu z wykonaniem przelewu z rachunku osobistego na firmowe. Powinniśmy jednak unikać takich sytuacji, ponieważ w przypadku kontroli skarbowej urzędnicy mogą zażądać wyciągów z konta prywatnego oraz wyjaśnienia, dlaczego takie przelewy były realizowane, czy nie są to środki, które powinny podlegać opodatkowaniu.

Czasami może się nam zdarzyć sytuacja, kiedy na koncie firmowym zabraknie pieniędzy na ZUS lub podatek. Decydując się na uzupełnienie środków z konta osobistego, warto przynajmniej w tytule przelewu opisać celowość takiej operacji.

Czy można mieć kilka rachunków firmowych?

Tak można założyć kilka kont dla swojej firmy, trzeba jednak zgłosić wszystkie konta w Urzędzie Skarbowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj