Konsolidacja walka z zadłużeniem

0
179
Jak konsolidować
Czy konsolidowanie opłaca się?

Artykuł – konsolidacja

Kredyt konsolidacyjny jako jeden ze sposobów walki z zadłużeniem.

Warto skorzystać z zalet jakie oferuje konsolidacja kredytów. Łączenie zobowiązań może nam dać chwilę oddechu w spłacie na uporządkowanie niekorzystnej sytuacji finansowej. – okres kredytowania nawet do trzydziestu lat – dodatkowe środki powyżej konsolidowanej kwoty – duża szansa na zmniejszenie raty.

Kredyt konsolidacyjny

Konsolidacja kredytów ma wiele zalet o których powinny pamiętać osoby zadłużone. Kredyt konsolidacyjny to przede wszystkim wygoda, daje możliwość spłacania kilku zobowiązań za pomocą jednej raty. Przykładowo możemy połączyć kredyt mieszkaniowy, zadłużenie na karcie kredytowej, chwilówkę i kredyt na telewizor, pralkę, lodówkę. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy regularnie udawać się do kilku banków lub wykonywać kilku przelewów i nasze wydatki prezentują się przejrzyściej.

Konsolidacja może również zapewnić dodatkowy czas na uregulowanie naszych zobowiązań, wydłużając okres spłaty i zmniejszając miesięczną ratę. Przy kredytach konsolidacyjnych wiele banków oferuje nawet możliwość karencji czyli zawieszenia długu na czas, w którym jesteśmy w finansowym „dołku”. Chwilowy oddech w spłacie jest bardzo cenny pozwala na spokojne przeanalizowanie sytuacji i przygotowanie strategii skutecznej walki z długami.

Ponadto jesteśmy w stanie dostosować ratę kredytu konsolidacyjnego do naszych możliwości finansowych, mowa tu zarówno o jej sumie jak i terminie, w którym ratę będziemy płacić. Może być to np. dzień naszej wypłaty dzięki czemu nie musimy „chomikować” odpowiedniej ilości gotówki na czarną godzinę. Zaciągając kredyt konsolidacyjny mamy też wybór waluty, w jakiej chcemy go spłacać, możemy ją zmienić nawet w trakcie spłacania naszego zobowiązania.

 

Aktualna oferta kredytów konsolidacyjnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here